مقالات آموزشی

کرم ضد آفتاب دورچشم

ضدآفتاب دور چشم

کرم ضد آفتاب دورچشم

چگونه از پوست خود در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنیم

محافظت از پوست در برابر نور خورشید بهترین گزینه برای کمک به جلوگیری از علائم زودرس پیری و سرطان پوست است. پوست اطراف چشم شما حساس تر از سایر نواحی صورت و بدن است و اغلب یکی از اولین مناطقی است که خطوط و چین و چروک های ظریف را نشان می‌دهد. به همین دلیل است که کرم ضد آفتاب دورچشم بسیار مهم است و باید بخشی از برنامه روزانه مراقبت از چشم شما باشد.

کرم ضد آفتاب دورچشم

آسیب خورشید یک عامل بیرونی در پیری پوست است، به این معنی که شما می‌توانید آن را کنترل کنید. از طرف دیگر، عوامل ذاتی وجود دارد که شامل ژنتیک، هورمون‌ها و روند طبیعی پیری می‌شود. شما نمی‌توانید با این نیروهای طبیعی که منجر به علائم پیری می‌شوند مبارزه کنید، اما می‌توانید به کمک محافظت خوب در برابر آفتاب، این روند را کاهش دهید.

اهمیت محافظت از پوست اطراف چشم و استفاده از کرم ضد آفتاب دورچشم

ناحیه ظریف چشم نسبت به سایر قسمت‌های صورت شما حساس‌تر است. اینجا جایی است که بسیاری از مردم اغلب اولین علائم پیری مانند خطوط ریز، لکه های تیره و پنجه کلاغی را مشاهده می‌کنند. یک کرم ضد آفتاب دور چشم خوب یک مرطوب‌کننده است که به طور خاص برای ناحیه چشم، از جمله پلک های شما، فرموله شده است.

 

بسته به ترکیبات خاص، استفاده از کرم دور چشم ممکن است کمک کند:

کاهش خطوط ریز و چین و چروک

کم کردن پف کردگی زیر چشم

کاهش حلقه های تیره زیر چشم

آبرسانی پوست

یکنواخت کردن رنگ پوست

محافظت از پوست حساس

تسکین خستگی چشم‌

آماده سازی پوست برای آرایش

استفاده از کرم ضدآفتاب دور چشم با SPF؟ قطعا “بله”

سه نوع اشعه ماوراء بنفش وجود دارد، اما تنها دو مورد از آنها شناخته شده است که باعث آسیب به پوست ما می‌شوند: اشعه ماوراء بنفش A (UVA) و ماوراء بنفش B (UVB). UVA طولانی‌تر است و در درجه اول با پیری پوست مرتبط است، در حالی که UVB کوتاه تر است و عمدتاً با سوزش پوست مرتبط است. آنها اثرات متفاوتی بر روی پوست ما دارند، اما هر دو می‌توانند به سلول‌های پوست ما آسیب برسانند، به خصوص پوست حساس اطراف چشم.

 

فقط کرم‌های ضدآفتابی که دارای برچسب طیف وسیع هستند در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کنند. آکادمی پوست آمریکا حداقل SPF 30، را توصیه می‌کند، اما می‌توانید با لایه‌بندی کرم‌های محافظ در برابر آفتاب حاوی محافظ SPF، محافظت بیشتری دریافت کنید. به هر حال، اگر به آن نگاه کنید، کرم‌های دور چشم با SPF می‌توانند یک مکمل عالی به روتین مراقبت از پوست روزانه شما باشند.

 

 

ضد آفتاب چشم و ضد پیری

کرم ضد آفتاب بهترین دفاع پوست شما در برابر پیری زودرس است. از آنجایی که بسیاری از ما هر بار که بیرون می رویم صورت خود را نمی پوشانیم یا کلاه لبه پهن به سر نمی کنیم، باید در مورد کرم ضد آفتاب کوشا باشیم. خورشید باعث حدود 90 درصد از پیری می‌باید، به خصوص در افرادی که رنگ پوست روشن‌تری دارند.

 

از یک کرم ضد آفتاب برای چشم‌هایی به اندازه یک نخود استفاده کنید. به آرامی آن را دور چشمان خود بزنید تا کاملاً یکدست شود. کرم ضد آفتاب را بعد از مرطوب کردن و قبل از آرایش چشم استفاده کنید. برای نتیجه مطلوب، اجازه دهید یک دقیقه برروی پوست بماند. کرم ضد آفتاب را حداقل 15 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بمالید تا زمان برای اعمال جادویی داشته باشد. هر دو ساعت یکبار یا بعد از شنا، تعریق یا حوله کشیدن مجدد استفاده کنید.

 

ضد آفتاب های شیمیایی دور چشم

وقتی صحبت از ضد آفتاب می‌شود، می توانید یک ضد‌آفتاب شیمیایی یا معدنی را انتخاب کنید. ضد آفتاب‌های شیمیایی حاوی موادی مانند آووبنزون و اکسی بنزون هستند که با جذب اشعه ماوراء بنفش عمل می‌کنند. از نظر فنی، می‌توان از آن‌ها در اطراف چشم استفاده کرد، اما اگر پوست حساسی دارید یا با کرم‌های ضد آفتاب شیمیایی متوجه سوزش شدید، ممکن است بهترین گزینه شما نباشند. در عوض، به دنبال موادی باشید که تمایلی به تحریک پوست ندارند، مانند مواردی که اغلب در ضد آفتاب های معدنی یافت می شوند (معروف به ضد آفتاب‌های فیزیکی).

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط