مقالات آموزشی

واقعیت‌هایی درباره ضدآفتاب

واقعیت هایی درباره ضدآفتاب

واقعیت‌هایی درباره ضدآفتاب

9 واقعیت درباره ضدآفتاب که باید بدانید

     استفاده از کرم ضدآفتاب یکی از مهمترین راه های پیشگیری از سرطان پوست می‌باشد. با خواندن این مقاله درباره نحوه انتخاب و استفاده صحیح از یک ضد آفتاب خوب برای خود و خانواده‌تان بیشتر بدانید.

واقعیت هایی درباره ضدآفتاب

    با فرا رسیدن هوای گرم تابستان، مردم که برای گذراندن وقت با خانواده و دوستان هیجان زده هستند، در حال برنامه ریزی تعطیلات و سفرها هستند و یک مقصد محبوب برای بسیاری از افراد مورد انتخاب می‌باشد: ساحل. با این حال زمان زیادی را زیر نور خورشید صرف می‌کنید که قرار گرفتن ما در معرض اشعه مضر فرابنفش (UV) را افزایش می‌دهد و خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد.

     تیر ماه محافظت پوست در برابر UV است. ما می‌دانیم که یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت در برابر UV، استفاده روزانه از ضد آفتاب است. برای کمک به شما در انتخاب و استفاده صحیح از بهترین محصول برای نیازهایتان، 9 حقیقت در مورد ضدآفتاب ذکر شده در زیر را مطالعه نمایید.

واقعیت شماره 1: کرم‌های ضد آفتاب با طیف وسیع بهترین هستند.

اشعه ماوراء بنفش خورشید شامل دو نوع اشعه مضر است:

– اشعه ماوراء بنفش A (UVA): شایع‌ترین می‌باشد که باعث پیری زودرس پوست (به عنوان مثال، چین و چروک) می‌شود.

– اشعه ماوراء بنفش B (UVB): خطرناک‌ترین می‌باشد که باعث آفتاب سوختگی می‌شود

     قرار گرفتن بیش از حد در معرض هر دو نوع اشعه می‌تواند باعث سرطان پوست شود. کرم‌های ضدآفتاب با برچسب «طیف وسیع (SPF)» به محافظت در برابر تأثیرات اشعه‌های UVA و UVB کمک می‌کنند.

واقعیت شماره 2: یک کرم ضدآفتاب با حداقل SPF 30 را هدف قرار دهید.

      فاکتور محافظت در برابر نور خورشید SPF یک کرم ضدآفتاب نشان می‌دهد که محصول چقدر در برابر اشعه ماوراء بنفش از پوست شما محافظت می‌کند. کرم‌های ضدآفتاب با SPF حداقل 30، 97 درصد از اشعه‌های خورشید را مسدود می‌کنند.

واقعیت  شماره 3: هیچ کرم ضدآفتابی ضدآب یا ضد عرق نیست.

     تولیدکنندگان دیگر نمی‌توانند ضدآفتاب ها را به عنوان ضدآب یا ضد عرق تبلیغ کنند. در عوض، محصولات دارای برچسب‌های مقاومت در برابر آب هستند:

– مقاوم در برابر آب: تا 40 دقیقه در آب موثر است

– بسیار مقاوم در برابر آب: تا 80 دقیقه در آب موثر است

AAD توصیه می کند که کرم ضدآفتاب را هر دو ساعت یکبار، پس از بیرون آمدن از آب یا پس از تعریق دوباره استفاده کنید.

واقعیت شماره 4: کودکان زیر شش ماه معمولاً نباید از کرم ضدآفتاب استفاده کنند.

     پوست نوزاد حساس‌تر از پوست بزرگسال است. برای محافظت از نوزادان کمتر از شش ماه، توصیه می کنیم تا حد امکان آنها را در سایه نگه دارید. لباس‌های محافظ مانند پیراهن‌های آستین بلند، شلوار و کلاه لبه پهن به تن آن‌ها بپوشانید. اگر همچنان نگران قرار گرفتن نوزاد خود در معرض نور خورشید هستید، از پزشک اطفال خود بپرسید که آیا کرم ضد‌آفتاب مخصوص کودک را توصیه می‌کند یا خیر.

واقعیت شماره 5: ضد آفتاب تنها یک راه محافظت از پوست شما در برابر UV می‌باشد.

     راه‌های زیادی برای کاهش قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش وجود دارد. کارشناسان توصیه می‌کنند استفاده از کرم ضدآفتاب را با پوشیدن لباس‌های محافظ ترکیب کنید، در صورت امکان در سایه بمانید و از فعالیت‌های خارج از منزل در زمانی که تابش آفتاب شدیدتر است خودداری کنید.

واقعیت شماره 6: برای تعیین میزان استفاده از کرم ضدآفتاب از “قانون قاشق چایخوری و شیشه شات” استفاده کنید.

     بسیاری از مردم از ضدآفتاب به میزان لازم استفاده نمی کنند. «قانون قاشق چای‌خوری » توصیه می‌کند که از یک قاشق چای‌خوری کرم ضد آفتاب برای پوشاندن صورت و گردن و به اندازه کافی کرم ضد آفتاب برای پرکردن یک لیوان شات برای پوشاندن سایر نواحی بدن  که در معرض تابش نور خورشید قرار دارد استفاده کنید.

 واقعیت شماره 7: کرم ضد آفتاب منقضی می‌شود.

      طبق AAD، FDA تمام ضدآفتاب ها را ملزم می‌کند که قدرت اولیه خود را حداقل برای سه سال حفظ کنند. بسیاری از ضدآفتاب‌ها دارای تاریخ انقضا درج شده روی برچسب هستند. تغییرات قابل مشاهده در رنگ یا غلظت نیز می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که زمان دور انداختن محصول فرا رسیده است.

واقعیت شماره 8: ضد آفتاب‌های اسپری راحت هستند، اما همیشه موثر نیستند.

      AAD توضیح می‌دهد که مقررات فعلی FDA در مورد آزمایش و استانداردسازی برای کرم‌های ضدآفتاب اسپری اعمال نمی‌شود. افرادی که از کرم ضدآفتاب اسپری استفاده می‌کنند، باید مطمئن شوند که مقدار کافی از آن را استفاده کرده و تمام نواحی پوست در معرض تابش نور خورشید با آن کاملاً پوشانده شود.

واقعیت شماره 9: استفاده از کرم ضد آفتاب بی‌خطر است

      برخی اخبار اخیر ایمنی مواد مورد استفاده در ضدآفتاب‌ها را زیر سوال برده‌اند، اما استفاده از کرم ضد آفتاب کاملا بی‌خطر است و توسط همه متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و پوست توصیه می‌شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط