مقالات آموزشی

نکات استفاده از کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب مناسب

نکات استفاده از کرم ضد آفتاب

– همیشه بدون در نظر گرفتن زمان سال از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

– اگر لباس شنا می پوشید، حدود دو قاشق غذاخوری کرم ضد آفتاب را به قسمت‌های در معرض نور خورشید بدن خود بزنید. اگر از اسپری ضد آفتاب استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که بصورت یکنواخت بر روی کل بدن بمالید.

– کرم ضد آفتاب را به تمام قسمت‌های بدن که در معرض نور خورشید قرار میگیرد از جمله صورت، دست‌ها، پاها، گوش‌ها، گردن و بالای سر بمالید (اگر پوست شما در معرض قرار دارد).

– اطمینان حاصل کنید که حداقل نیم ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، یک لایه پایه با SPF 15 یا 30 روی تمام قسمت های در معرض قرار دهید. هر دو ساعت یکبار تجدید کنید.

– اطمینان حاصل کنید که پس از تعریق بیش از حد، شنا کردن، یا حوله کردن، کرم ضد آفتاب را دوباره استفاده کنید. همیشه دستورالعمل های برچسب را برای استفاده مجدد دنبال کنید.

– در نظر گرفتن نوع پوست شما نیز یکی از جنبه‌های ضروری انتخاب ضد آفتاب مناسب است. در بخش بعدی، بهترین گزینه‌های ضدآفتاب برای پوست‌های حساس یا مستعد آکنه را خواهید شناخت.

نحوه انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب

کدام کرم ضد آفتاب برای پوست‌های حساس یا مستعد آکنه بهترین است؟

پوست مستعد آکنه

 کرم‌های ضد آفتاب برای مسدود کردن منافذ شناخته شده‌اند. از این رو، انتخاب فرمول‌های بدون روغن برای صورت ضروری است. می‌توانید از ضد آفتاب‌های غیر کومدون زا (که حاوی موادی که منافذ پوست را مسدود می‌کنند) استفاده کنید.

 

برای پوست‌های خشک، می توانید به سراغ مرطوب کننده‌هایی با ضد آفتاب یا ضد آفتاب‌هایی که حاوی مواد آبرسان هستند بروید.

 

پوست حساس (یا اگر از مواد شیمیایی اجتناب می کنید)

پوست حساس زمانی که در معرض کمترین مقدار موادی که ممکن است به آن واکنش نشان دهد، شاداب و سرزنده باقی می ماند. یک ضد آفتاب فیزیکی یا معدنی را انتخاب کنید زیرا دارای اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم است که از پوست محافظت می کند (3). این دو ماده کلیدی چشم را نمی سوزاند و نمی سوزاند. آنها با نشستن روی پوست شما کار می کنند و مانعی برای محافظت از شما در برابر نور خورشید تشکیل می دهند.

 

رنگ پوست

رنگ پوست شما تا حد زیادی سطح SPF را که باید بپوشید تعیین می کند. به عنوان مثال، اگر پوست روشنی دارید و همیشه یا معمولاً می سوزید، بهتر است از SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. برعکس، اگر پوستی متوسط ​​تا تیره دارید، یا معمولاً برنزه می‌شوید و هرگز نمی‌سوزید، می‌توانید با SPF 15 بروید.

 

محافظت از پوست با ضد آفتاب یکی از بهترین و مهم‌ترین اقدامات در مراقبت از پوست است. قرار گرفتن مداوم در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث می‌شود پوست شما بیشتر مستعد مشکلاتی مانند چین و چروک، آسیب خورشید، آفتاب سوختگی و حتی سرطان شود. با این حال، انتخاب ضد آفتاب مناسب به حل و پیشگیری از این مسائل کمک می‌کند. هنگام انتخاب یک ضد آفتاب، ممکن است مجبور باشید به عوامل مختلفی از جمله نوع پوست، آلرژی ها، میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید، SPF، فرمولاسیون و مواد تشکیل دهنده توجه کنید. پیروی از نکات و دستورالعمل‌های ذکر شده در بالا ممکن است به شما در انتخاب ضد آفتاب مناسب کمک کند.

ضدآفتاب پیکسل تمامی فاکتورهای محافظتی پوست را دارا می‌باشد و می‌تواند انتخاب مناسبی برای پوست شما باشد.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط