مقالات آموزشی

مراقبت از پوست دورچشم

نکات مهم برای مراقبت از پوست دورچشم

نکات مهم برای مراقبت از پوست دورچشم

پوست ظریف و نازک اطراف چشم ما به ویژه مستعد خشکی، خطوط ریز و حلقه های تیره است و باعث می شود خسته و مسن تر به نظر برسید. چشمک زدن، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید بدون استفاده از ضدآفتاب و تجزیه تدریجی کلاژن این فرآیند را سرعت می‌بخشد. این امر، مراقبت از پوست دورچشم را به یکی از موثرترین راه‌ها برای رفع علائم پیری زودرس تبدیل می‌کند.

مراقبت از پوست دورچشم

نکات مهم برای مراقبت از پوست دورچشم

استفاده از آبرسان و مرطوب کننده:

اگر پوست اطراف چشمتان خشک باشد، علائم ترسناک پیری بیشتر آشکار می‌شود. مرطوب ماندن یک جنبه ضروری از یک رژیم قوی مراقبت از پوست است. اگر نگرانی از سیاهی و چروک پنجه کلاغی دارید، از آبرسان و مرطوب کننده صورت خود در زیر چشم خود نیز استفاده کنید.

 

روزانه از سرم دور چشم استفاده کنید

برای بهترین نتیجه برای پوست خشک زیر چشم، اضافه کردن یک سرم به روتین روزانه خود می‌باشد. سرم‌ها با مرطوب‌کننده‌های استاندارد یا کرم‌های دور چشم متفاوت هستند، زیرا حاوی مقادیر بالاتری از مواد قوی هستند، بنابراین مقدار کمی از آن بسیار زیاد است. همچنین، آنها طوری طراحی شده اند که جذب شوند و اثری روی پوست شما باقی نگذارند.

 

کرم دور چشم مناسب را انتخاب کنید

هنگام انتخاب کرم دور چشم، باید به ترکیبات آن توجه کنید و مطمئن شوید که نتایجی را که دنبال می کنید هدف قرار می‌دهند. به عنوان مثال، کارشناسان می‌گویند که اگر هدف شما کاهش دید چین و چروک است، به دنبال کرم‌های دور چشم حاوی رتینول یا پپتید باشید. اما، اگر نیاز به هدف قرار دادن حلقه های سیاه دارید، ویتامین C و نیاسینامیدها بهترین دوستان شما هستند.

کرم دور چشم با فرمول ویژه برای پوست های حساس حاوی پپتیدها و قارچ‌های برفی برای آبرسانی شدید و ظاهری با طراوت است.

استفاده از ضدآفتاب دورچشم

نکته مهم برای مراقبت از پوست دور چشم و جلوگیری از ایجاد خطوط دور چشم استفاده از ضدآفتاب مناسب می‌باشد که از پوست شما در برابر اشعه‌های UVA و UVB که باعث پیری و ایجاد چروک می‌شوند جلوگیری میکند. ضدآفتاب فیزیکی پیکسل با قیمت مناسب می‌تواند بهترین انتخاب برای مراقبت از پوست شما باشد.

نکاتی برای خطوط ریز و پف کردگی

اگر پوست زیر چشمانتان بسیار نازک است، پوست شما بیشتر مستعد ایجاد خطوط ریز است. علاوه بر کرم یا سرم دور چشم، می‌توانید با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب از آن پوست ظریف در برابر آسیب بیشتر محافظت کنید.

 

همچنین هنگام استفاده از کرم‌ها یا لوازم آرایشی مراقب باشید که پوست اطراف چشمتان کشیده نشود. در عوض، از یک حرکت ملایم و دایره‌ای با نوک انگشتان خود استفاده کنید.

 

در حالی که سرم‌ها می‌توانند تا حد زیادی ظاهر کیسه‌های زیر چشم شما را کاهش دهند، بهترین راه برای رفع پف این است که در وهله اول علت پف را درمان کنید. هیدراته ماندن در طول روز، مراقبت از آلرژی‌ها و استراحت زیاد، بهترین راه‌هایی هستند که می‌توانید فوراً پف‌های زیر چشم را کاهش دهید.

ماساژ دورچشم

با گنجاندن ماساژ روزانه چشم در برنامه روزانه خود، پوست چشم خود را در 30 ثانیه تقویت کنید. استفاده از نوک انگشت اشاره و انگشت میانی برای ضربه زدن آرام به اطراف چشم، جریان خون مغذی را در این ناحیه تحریک می‌کند.

 

سپس، یک حرکت دایره‌ای در اطراف کل چشم دنبال کنید، اما مطمئن شوید که پوست را نکشید، در غیر این صورت ممکن است اشک‌های ریز ایجاد کنید.

 

به مراقبت از پوست چشم تداوم بخشید

این نکات سریع مراقبت از پوست چشم نیز اقدامات کوچک مراقبت از خود هستند که می توانید هر روز انجام دهید. تو ارزش این را داری که پوست سالم داشته باشی.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط