مقالات آموزشی

ضرورت استفاده از ضدآفتاب در دوره لیزر موهای زاِئد

ضرورت استفاده از ضدآفتاب در طول لیزر موهای زاِئد

استفاده از ضدآفتاب در دوره لیزر موهای زائد

     بله، اگر در حال انجام لیزر موهای زائد در ناحیه‌ای هستید که دائماً در معرض نور خورشید قرار دارد، باید هر روز از ضدآفتاب با SPF50 استفاده کنید.تحقیقات نشان داده استفاده از ضدآفتاب در دوره لیزر موهای زائد از ایجاد لک جلوگیری‌می کند. شایع‌ترین ناحیه‌ای که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد صورت و گردن است. اشعه‌های UVA و UVB روزانه به پوشش ابر نفوذ کرده و بر روی پوست ما تأثیر می‌گذارد. اگر نواحی درمان شما مرتباً در معرض آفتاب قرار دارد، ضد آفتاب با طیف وسیع SPF 50 PA+++  توصیه می‌شود.

USING SUNSCREEN IN LASER DURATION

   اگر لیزر موهای زائد را برای صورت و نواحی در معرض نور خورشید انجام می‌دهید، باید در طول سال از  SPF استفاده کنید. هر گونه تغییر در رنگ پوست ممکن است به اندازه ماه‌های تابستان قابل توجه نباشد، اما اگر پوست محافظت نشود ممکن است به مرور زمان حساس شود.

چرا لیزر برای پوست برنزه خطرناک است؟

      چرا لیزر موهای زائد در هنگام برنزه شدن خطرناک است؟ انجام لیزر درمانی بر روی پوست برنزه می‌تواند منجر به رنگدانه شود. ضروری است که پوست پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل از شروع درمان، یک دوره استراحت داشته باشد. اجازه دادن به این زمان باعث کم رنگ شدن رنگ برنزه می‌شود.

     هنگامی که پوست برنزه می‌شود ملانوسیت‌ها فعال می‌شوند و ملانین برای محافظت از پوست تولید می‌گردد. برنزه شدن به این صورت است. یک دوره استراحت تقریباً 6-8 هفته پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث می‌شود این ملانوسیت‌ها تولید ملانین فعال را متوقف کنند.

     لیزر موهای زائد با ارسال پالس‌های انرژی به پوست عمل می‌کند. این انرژی به سرعت توسط ملانین جذب می‌شود، به همین دلیل است که لیزر فقط روی موهای تیره کار می‌کند. در صورت وجود برنزه شدن، انرژی زیادی در طول درمان جذب پوست می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد منجر به رنگدانه می‌شود که ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا از بین برود.

     برای پوست‌های تیره‌تر، انرژی لیزر به روشی متفاوت انجام می‌شود تا پوست آسیب نبیند. پوست‌های تیره تر با لیزر یاگ درمان می‌شوند. حتی در هنگام استفاده از این لیزر، زمان انتظار تقریباً 6 هفته پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب توصیه می‌شود.

هنگام انجام لیزر موهای زائد باید روزانه از چه میزان SPF استفاده کنید؟

     هنگام انجام لیزر موهای زائد به حداقل طیف وسیع SPF 50 PA+++ نیاز است. با مصرف یک ضدآفتاب با SPF بالا، بیشترین مراقبت را ازپوست خود در دوره لیزر موهای زائد خود خواهید داشت. در شروع دوره، یک تنظیمات بر اساس نوع پوست و مو انتخاب می‌شود. پس از هر جلسه در صورت ثابت ماندن رنگ پوست، این تنظیمات متناسب با آن افزایش می‌یابد. در چند جلسه اول تنظیمات محافظه کارانه خواهد بود تا مشخص شود پوست چه میزان از درجه لیزر را می‌تواند تحمل کند. هنگامی که مو شروع به نازک شدن کرد، ضروری است که تنظیمات برای هدف قرار دادن آنها افزایش یابد. با این حال، اگر بعد از جلسه 4، رنگ پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید تغییر کند، باید کاهش یابد و درمان کمتر موثر خواهد بود.

     استفاده از SPF با عملکرد بالا که کمتر از 50 نباشد و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به حداقل برسد، احتمال تغییر رنگ پوست را کاهش می‌دهد. این به نوبه خود به این معنی است که تنظیمات نیازی به تغییر ندارند و نتایج بهتری به دست خواهند آمد.

اگر لیزر موهای زائد را انجام می‌دهید، هر چند وقت یک بار باید SPF را در ناحیه درمان خود اعمال کنید؟

     اگر بیرون از منزل زیر نور خورشید قرار می‌گیرید هر 2 ساعت یکبار باید ضدآفتاب تمدید شود. بعد از شنا یا فعالیت هایی که باعث تعریق می‌شوند، ممکن است لازم باشد هر ساعت یک بار از ضد آفتاب استفاده کنید. هر چه عدد روی ضد آفتاب بیشتر باشد به این معنی نیست که ماندگاری بیشتری دارد. SPF 30 و 50 هنوز باید در یک بازه زمانی دوباره اعمال شوند.

     کرم ضدآفتاب را آزادانه به هر ناحیه بمالید، به نواحی مانند پاها، گوش‌ها، بینی، زیربغل، کناره‌های بیکینی و نواحی باسن توجه زیادی داشته باشید. آن را 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید استفاده کنید.

چگونه استفاده روزانه از ضدآفتاب در دوره لیزر موهای زائد بر روی پوست شما تأثیر می‌گذارد؟

     استفاده از SPF به صورت روزانه میزان موفقیت دوره درمانی شما را افزایش می‌دهد. استفاده منظم از آن در مناطق درمان در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، هرگونه تغییر در رنگ پوست را به حداقل می‌رساند. با این حال، توجه به این نکته حائز اهمیت است که اگر به تعطیلات می‌روید و برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید، برخی از انواع پوست بسرعت برنزه می‌شوند. تنها راه جلوگیری از این امر این است که در سایه بمانید و پوست ناحیه درمان را در معرض نور قرار ندهید. با استفاده از ضدآفتاب پیکسل با +++SPF 50 PA به روند طول درمان لیزر موهای زائد به شما کمک می‌کند تا از پوست خود در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید محافظت کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط