مقالات آموزشی

ضد آفتاب شیمیایی یا فیزیکی؟

ضد آفتاب شیمیایی یا فیزیکی

  کدام یک برای پوست بهتر است؟ ضد آفتاب شیمیایی یا فیزیکی؟

صرف نظر از رنگ پوست یا نوع پوست شما، استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از خود و جلوگیری از سرطان پوست ضروری است. با این حال، با انتخاب های متنوع ضد آفتاب، کدام یک را انتخاب می کنید؟ چه چیزی برای محافظت بهینه در برابر آفتاب بهتر است: ضد آفتاب شیمیایی یا فیزیکی؟

ضدآفتاب دور چشم پیکسل

آیا یک ضد آفتاب شیمیایی برای پوست شما خوب است یا نه، و شما باید کدام را برای محافظت از پوست انتخاب کنید.

ضد آفتاب شیمیایی یا فیزیکی

تفاوت اصلی بین ضد آفتاب شیمیایی و فیزیکی در نحوه محافظت از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB است. علاوه بر نحوه عملکرد، ضد آفتاب های شیمیایی و فیزیکی نیز می توانند تأثیر متفاوتی بر روی پوست بگذارند، به همین دلیل است که مهم است در مورد مواد تشکیل دهنده در هر دسته ضدآفتاب یاد بگیرید.

ضد آفتاب شیمیایی چیست؟

ضد آفتاب شیمیایی نوعی ضدآفتاب است که با جذب اشعه ماوراء بنفش از پوست محافظت میکند. به جای آسیب رساندن به پوست، اشعه ماوراء بنفش جذب شده و مولکول های ضد آفتاب از بین می روند. برخی از ترکیبات شیمیایی رایج آووبنزون، اکتینوکسات و اکسی بنزون هستند

ضد آفتاب فیزیکی چیست؟

بر خلاف ضدآفتاب های شیمیایی که اشعه ماوراء بنفش را جذب می کنند، ضد آفتاب های فیزیکی (که معمولاً به عنوان ضد آفتاب های معدنی نیز شناخته می شوند) مانعی بر روی پوست ایجاد می کنند که اشعه UV را منعکس می کند. رایج ترین مواد معدنی مورد استفاده در ضد آفتاب های فیزیکی اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم هستند

ضد آفتاب های شیمیایی یا فیزیکی کدام بهتر است؟

چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در مورد هر کدام بدانید تا مشخص کنید کدام یک برای شما بهترین است. برای کشف مزایا و معایب ضدآفتاب های شیمیایی و فیزیکی، به زیر نگاه کنید

ضد آفتاب‌های شیمیایی در برابر آب و عرق مقاوم‌تر هستند

به طور کلی، ضد آفتاب‌های شیمیایی بیشتر در برابر آب و عرق مقاوم هستند. بنابراین، اگر معمولاً ورزش می‌کنید و مقدار زیادی عرق می‌کنید یا زمان زیادی را در آب می‌گذرانید، انتخاب یک ضد آفتاب شیمیایی به جای ضدآفتاب فیزیکی ممکن است بهترین باشد.

گفته می شود، فرمول‌های فیزیکی ضد آفتاب سال به سال بهتر و بهتر می‌شوند. شما متوجه خواهید شد که امروزه بسیاری از محصولات فیزیکی ضدآفتاب هم در برابر آب و هم در برابر عرق مقاوم هستند، اما اغلب به خوبی ضد آفتاب‌های شیمیایی نیستند.

ضد آفتاب‌های فیزیکی کمتر تحریک کننده هستند

در بسیاری از موارد، مواد شیمیایی موجود در ضدآفتاب‌های شیمیایی مختلف، پوست را تحریک و تشدید می‌کند، به‌ویژه برای کودکان، افرادی که دارای بیماری مزمن پوستی هستند.

اگر پوست حساسی دارید، کرم‌های ضدآفتاب فیزیکی اغلب انتخاب بهتری هستند، زیرا به جای فرورفتن در پوست مانند ضدآفتاب‌های شیمیایی، روی پوست قرار می‌گیرند.

کرم‌های ضد آفتاب شیمیایی فرمول سبک‌تری دارند

بسیاری از کسانی که از ضد آفتاب های شیمیایی استفاده می کنند، فرمول سبک تر را ترجیح می دهند که راحت تر و نرم تر از فرمول های ضد آفتاب فیزیکی غلیظ تر عمل می کند. این معمولا برای کسانی که پوست چرب دارند ایده آل است، در حالی که افرادی که پوست خشکی دارند ممکن است از ضد آفتاب های فیزیکی ضخیم تر و مرطوب کننده تر استفاده کنند.

علاوه بر این، یکی دیگر از آسیب های ضدآفتاب های فیزیکی این است که اغلب به دلیل فرمول متراکم و مواد معدنی، رنگ سفیدی روی پوست باقی می گذارند.

ضد آفتاب های فیزیکی برای محیط زیست بهتر هستند

به طور کلی، ضد آفتاب های فیزیکی تمایل دارند

در نهایت، این شما هستید که انتخاب کنید کدام کرم ضد آفتاب برای شما و پوست منحصر به فرد شما بهترین است! و علاوه بر استفاده روزانه از ضدآفتاب، توصیه می کنیم از موارد استثنایی خود پیروی کنید

بازگشت به لیست