مقالات آموزشی

راه‌های درمان لکه‌های آکنه

درمان لکه‌های آکنه

درمان لکه‌‌های آکنه

درمان لکه‌های آکنه با بنزوئیل پراکسید:

بنزوئیل پراکسید برای درمان لکه‌های آکنه و جای جوش مفید است، زیرا نه تنها باکتری‌هایی را که به آکنه کمک می‌کنند از بین می‌برد، بلکه به جلوگیری و پاکسازی منافذ مسدود شده کمک می‌کند.» همچنین دارای خواص ضد التهابی و خواص کمدولیتیک است، به این معنی که برای انواع مختلف آکنه کار می کند: جوش های سرسیاه، سرسفید و جوش های قرمز بزرگتر. توصیه می کنم مقدار کمی را در یک لایه نازک بمالید تا از تحریکات غیر ضروری جلوگیری شود. توصیه می شود از آن یک تا سه بار در روز استفاده کنید.”

درمان لکه‌های آکنه با اسید سالیسیلیک:

این ماده یک اسید قوی برای مبارزه با آکنه است که لایه‌برداری و منافذ را باز می‌کند.  متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره در نیوپورت بیچ، کالیفرنیا، در مقاله قبلی به فروشگاه امروز گفت: «با حل کردن پروتئینی که سلول‌های چسبنده پوست را در کنار هم نگه می‌دارد، اسید سالیسیلیک به باز کردن منافذ [که در نتیجه] جوش های سرسفید است کمک می‌کند. یا دانه‌های سرسیاه.

اسید سالیسیلیک لایه برداری را تسهیل می‌کند و به سایر محصولات مبارزه‌کننده با آکنه کمک می‌کند تا به جای نشستن روی یک لایه مسدود شده مانند سلفون، عمیق‌تر به پوست شما نفوذ کنند.

سلول‌های پوست.
رتینوئیدها (و رتینول، شکل ضعیف‌تر)، یک ترکیب شیمیایی مشتق شده از ویتامین A هستند که در بسیاری از درمان‌های ضدپیری نیز یافت می‌شود. به گفته دکتر ربکا باکست، متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره در نیوجرسی، آنها فواید زیادی دارند، از جمله به حداقل رساندن خطوط و چین و چروک، کاهش هایپرپیگمانتاسیون و تحریک تولید کلاژن. اسپرلینگ گفت: این ماده همچنین “درمان و از جوش‌ها جلوگیری می‌کند، به گردش سلولی کمک می‌کند… و بافت و رنگ طبیعی پوست شما را بازیابی می‌کند.” فقط به خاطر داشته باشید که سوزش خفیف، خشکی و قرمزی در اولین شروع مصرف رتینوئید یا رتینول طبیعی است، بنابراین به پوست خود فرصت دهید تا تنظیم شود.

بازگشت به لیست