مقالات آموزشی

جلوگیری از ایجاد چین و چروک چشم 

جلوگیری از ایجاد چین و چروک چشم 

جلوگیری از ایجاد چین و چروک چشم 

در حالی که چین و چروک چشم بازتابی از یک زندگی خوب است، برای افراد غیرمعمول نیست که بخواهند بدانند چگونه از چین و چروک چشم جلوگیری کنند و روش هایی را بیاموزند که می توانند ظاهر چین و چروک چشم را کاهش دهند.

عوامل متعددی وجود دارد که باعث می شود چین و چروک های چشم ممکن است زودرس ظاهر شوند یا گاهی اوقات بارزتر به نظر برسند. برای آشنایی با چین و چروک دور چشم، نحوه جلوگیری از چین و چروک چشم و نکاتی در مورد درمان چین و چروک زیر چشم، ادامه مطلب را بخوانید.

چین و چروک دور چشم

این خطوط ریز اطراف چشم ما چیست و چرا اولین علائم پیری در اینجا ظاهر می شود؟ پیری در واقع شایع ترین علت خطوط ریز و چین و چروک دور چشم است، اما عوامل سبک زندگی نیز می توانند در این امر نقش داشته باشند.

 

ایجاد خطوط دور چشم با افزایش سن بسیار رایج است و جای نگرانی نیست. با این حال، راه‌هایی برای جلوگیری از ظاهر شدن زودهنگام چروک‌های چشم و درمان‌ها و درمان‌های چین و چروک زیر چشم وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

چگونه از چین و چروک چشم جلوگیری کنیم

در حالی که افزایش سن بزرگترین علت چین و چروک چشم است، شیوه زندگی و سایر عوامل در ایجاد چین و چروک چشم نقش دارند. این شامل:

 

نور ماوراء بنفش – برای مثال از نور خورشید یا تخت های آفتاب

سیگار کشیدن

حرکات تکراری – مانند لبخند زدن و اخم کردن و حتی وضعیتی که در آن می‌خوابید

آلودگی – هوای سمی و آب و هوا (به عنوان مثال باد) می تواند منجر به چین و چروک زودرس چشم شود

اکنون می دانید چه چیزی باعث ایجاد چین و چروک چشم می شود، چگونه از آنها جلوگیری کنید؟ 5 نکته برتر ما در مورد نحوه جلوگیری از چین و چروک چشم و راه های کاهش خطوط ریز اطراف چشم را بخوانید.

 

وقتی بیرون هستید از عینک آفتابی و کرم ضدآفتاب استفاده کنید تا از چروک شدن جلوگیری کنید – این می تواند باعث ایجاد چین و چروک زیر چشمان شما شود.

به پشت بخوابید – خوابیدن به شکم یا پهلو می تواند به صورت شما فشار وارد کند و به تقویت چین و چروک چشم کمک کند.

در برابر تمایل به مالیدن چشمان خود در طول روز، حتی اگر خسته هستید، مقاومت کنید.

هنگام کشیدن خط چشم از کشش پلک خود اجتناب کنید.

آزمایشات چشمی را به طور منظم انجام دهید تا از چروکیدگی بی مورد جلوگیری کنید

چه چیزی در برابر چین و چروک چشم کمک می کند؟

اگرچه ممکن است چین و چروک چشم سرسخت به نظر برسد، اما راه هایی وجود دارد که می تواند به رفع آنها کمک کند. ما 5 نکته را برای کمک به دانستن نحوه جلوگیری از چین و چروک چشم برجسته کرده ایم:

چین و چروک زیر چشم

دیگر سیگار نکشید

سیگار کشیدن یکی از بزرگترین عواملی است که بر سرعت پیری پوست اطراف چشم تأثیر می گذارد. دود سیگار باعث آزاد شدن آنزیمی می‌شود که کلاژن را تجزیه می‌کند که برای سفت و جوان نگه داشتن پوست لازم است. کاهش، شروعی برای تسلیم شدن است.

 

به یک رژیم غذایی سالم پایبند باشید

بهترین رژیم غذایی برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم رژیمی است که میوه و سبزیجات تازه زیادی داشته باشد. خوردن طیف وسیعی از مواد غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 مانند ماهی یا آووکادو در حفظ انعطاف و جوانی پوست فوق العاده است.

 

زیاد زیر نور خورشید نمانید

اشعه UVA ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می‌تواند روند پیری را تسریع کند و چین و چروک زیر چشم را تقویت کند. برای محافظت در برابر این اشعه‌های مضر UV همیشه از یک کرم ضد آفتاب دورچشم خوب روی صورت خود استفاده کنید.

 

هیدراته نگه دارید

نوشیدن آب کافی در طول روز برای هیدراته نگه داشتن سلول های پوست حیاتی است. از آنجایی که پوست اطراف چشم بسیار نازک و ظریف است، هنگامی که آب می‌شود، چین و چروک‌ها و خطوط ریز سریع‌تر ایجاد می‌شوند. یک دلیل عالی برای پر نگه داشتن بطری آب!

 

به اندازه کافی خوابیدن

هشت ساعت خواب در شب نه تنها باعث می شود احساس شادابی و انرژی بیشتری داشته باشید، بلکه تأثیر چشمگیری بر روی پوست و چین و چروک های شما نیز دارد. همانطور که از استراحت بسیار مورد نیاز لذت می برید، هورمون هایی ترشح می شوند که به انعطاف پذیری بیشتر پوست اطراف چشم کمک می کنند.

بازگشت به لیست