مقالات آموزشی

ترکیبات ضد آفتاب

ترکیبات ضد آفتاب

ترکیبات ضد آفتاب

ترکیبات ضد آفتاب شامل مواد فعالی است که به جلوگیری از رسیدن اشعه UV خورشید به پوست شما کمک می‌کند. در اینجا نحوه عملکرد دو نوع ضد آفتاب برای شما آمده است:

ترکیبات ضد آفتاب فیزیکی (معدنی) ضد آفتاب (از جمله مواد معدنی دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی) اشعه ها را (مانند یک سپر) قبل از نفوذ به پوست شما مسدود کرده و پراکنده می کنند.

ترکیبات ضد آفتاب شیمیایی (مانند آووبنزون و اکتیسالات) اشعه ماوراء بنفش (مانند یک اسفنج) را قبل از اینکه به پوست شما آسیب برساند جذب می کنند.

  ترکیبات ضد آفتاب

آیا ترکیبات ضد آفتاب‌ ها بی‌خطر هستند؟

در حالی که کرم‌های ضد آفتاب فیزیکی ممکن است کمتر از ضد آفتاب‌های شیمیایی باعث تحریک پوست شوند، هر دو نوع به عنوان ایمن و موثر آزمایش شده اند. در واقع، بسیاری از محصولات ضد آفتاب که امروزه در دسترس هستند، هر دو نوع مواد را ترکیب می‌کنند.

تمام مواد فعال موجود در ضد آفتاب مشتقات شیمیایی هستند. برخی از افراد ممکن است کرم‌های ضد آفتاب فیزیکی را «طبیعی‌تر» یا حتی «ارگانیک» بدانند، اما در واقع ترکیبات معدنی غیرآلی هستند. ضد آفتاب‌هایی که بسیاری از مردم آن را “شیمیایی” می‌نامند، در واقع “فیلترهای ارگانیک UV” هستند.

 

SPF به چه معناست؟

SPF مخفف عبارت Sun Protection Factor است. این عدد به شما نشان می دهد که اگر کرم ضد آفتاب را دقیقاً طبق دستورالعمل در مقایسه با مدت زمان بدون ضد آفتاب استفاده کنید، چقدر طول می کشد تا اشعه UVB خورشید پوست شما را قرمز کند. بنابراین، اگر از یک محصول SPF 30 به درستی استفاده کنید، سوزاندن شما 30 برابر بیشتر از زمانی است که از ضد آفتاب استفاده نکنید.

چه سطحی از SPF نیاز دارم؟ اگر بیشتر روز را فقط با فواصل زمانی کوتاه زیر نور خورشید داخل خانه هستید، می توانید از کرم ضد آفتاب یا محصولات آرایشی با SPF 15 یا بالاتر استفاده کنید. اگر زمان زیادی را در خارج از منزل می گذرانید، به خصوص در مواقعی که نور خورشید قوی ترین است، به یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر و مقاوم در برابر آب نیاز دارید. اطلاعات بیشتر در مورد SPF

مهم نیست SPF، استفاده مجدد هر دو ساعت یک بار کلیدی است. کرم ضد آفتاب نیز باید بلافاصله پس از شنا یا تعریق دوباره استفاده شود.

 

حفاظت از طیف گسترده

در گذشته، اکثر ضدآفتاب‌ها فقط حاوی اطلاعاتی روی برچسب محصولات در مورد محافظت در برابر UVB بودند – اشعه‌هایی که باعث آفتاب سوختگی می‌شوند و نه UVA – اشعه‌هایی که باعث برنزه شدن و پیری زودرس می‌شوند. اکنون که خطرات UVA به خوبی شناخته شده است، کرم ضد آفتاب با طیف گسترده اطلاعات روشنی را در مورد محافظت در برابر UVB و UVA بر روی برچسب محصولات ارائه می‌دهد.

 

انتخاب کرم ضد آفتاب: به دنبال چه چیزی باشید

طیف گسترده: از پوست شما در برابر اشعه های UVA و UVB محافظت می‌کند.

 

SPF 15: ایده آل برای هر روز، قرار گرفتن در معرض گاه به گاه، مانند راه رفتن با سگ یا رانندگی به سمت محل کار. به دنبال مهر توصیه استفاده روزانه ما باشید

 

SPF 30 یا بالاتر: برای فعالیت های طولانی مدت در فضای باز، از جمله دویدن از راه دور، پیاده روی، شنا و ورزش در فضای باز ضروری است. اگر در فضای باز کار می کنید SPF 30 ضروری است. به دنبال مهر توصیه فعال ما باشید.

 

مقاوم در برابر آب و بسیار مقاوم در برابر آب: برای شنا یا ورزش شدید. هیچ ضدآفتابی ضد آب نیست. همه آنها در نهایت شسته می‌شوند. ضدآفتاب‌هایی که دارای برچسب مقاوم در برابر آب هستند، آزمایش شده‌اند تا تا 40 دقیقه شنا موثر باشند، در حالی که ضد آفتاب‌های بسیار مقاوم در برابر آب تا 80 دقیقه در آب مؤثر می‌مانند.

 

بازگشت به لیست