مقالات آموزشی

ترتیب صحیح استفاده از ضد آفتاب

ترتیب صحیح استفاده از ضد آفتاب

ترتیب صحیح استفاده از ضد آفتاب

قبل یا بعد از کانسیلر؟

گذراندن زمان زیر نور خورشید ممکن است احساس خوبی داشته باشد، اما اگر از هیچ محافظی استفاده نکنید، می تواند به پوست شما آسیب برساند. ترتیب صحیح استفاده از ضد آفتاب در میکاپ روزانه مورد اهمیت می‌باشد. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش می‌تواند منجر به پیری زودرس، لکه‌های تیره، آفتاب سوختگی و سرطان پوست شود. در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش دلیل 80 درصد پیری پوست شما است.

از این رو، استفاده از ضد آفتاب هر روز ضروری است.

ترتیب صحیح استفاده از ضد آفتاب قبل یا بعد از کانسیلر؟

 

کرم ضد آفتاب مناسب را انتخاب کنید

همه افراد بدون توجه به نوع پوستشان باید از ضد آفتاب استفاده کنند. از این رو، انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب برای نیازهای شما بسیار مهم است. در اینجا چند نکته برای انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب وجود دارد.

SPF
بافت
ضد آب
SPF
اول از همه، امتیاز SPF. محدوده رتبه بندی SPF از 15 تا 50. هر چیزی بالاتر از SPF 50 به احتمال زیاد ادعای جعلی (IMO) است. علاوه بر این، همیشه باید ضد آفتابی تهیه کنید که روی آن عبارت «طیف وسیع» روی آن نوشته شده باشد که از شما در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کند.

بنیاد سرطان پوست کرم ضدآفتاب با طیف وسیع الطیف مقاوم در برابر آب با SPF 30 یا بالاتر را برای هر فعالیت طولانی مدت در فضای باز توصیه می کند. (منبع) اما اگر به دنبال فعالیت های طولانی مدت در فضای باز مانند سرد شدن در ساحل هستید، توصیه می‌کنم از SPF 50 استفاده کنید. برعکس، اگر بیشتر اوقات در خانه می‌مانید، کرم ضد آفتاب با SPF 30 به اندازه کافی خوب است.

بافت
دو بافت اصلی برای ضد آفتاب ها وجود دارد. یک بافت شیری و مایع مانند مانند ضد آفتاب Anessa کامل UV شیر ملایم، یا یک کرم مرطوب‌کننده مانند کرم ضد آفتاب مانند Kanebo Allie Extra UV Protector Gel. هر دو با استفاده صحیح از آن گچ سفیدی باقی نمی‌گذارند. قبل از خرید محصول، نظرات را به صورت آنلاین بخوانید و بافت را امتحان کنید. شما می‌خواهید متعهد شوید که هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، بنابراین یکی را انتخاب کنید که برای پوست شما مناسب است.

ضد آب
اگر فعالیت های زیادی در فضای باز مانند شنا، موج سواری یا غواصی انجام نمی دهید، نیازی به کرم ضد آفتاب مقاوم در برابر آب ندارید. می توانید روزانه از یک ضد آفتاب معمولی بدون ضد آب استفاده کنید. حذف کامل آن نیز برای شما آسان تر خواهد بود.

 

ضد آفتاب یا کانسیلر؟ کدام یک باید ابتدا اعمال شود؟
همیشه باید قبل از کانسیلر ضد آفتاب بزنید. به یاد داشته باشید که ضد آفتاب آخرین مرحله مراقبت از پوست شماست. کرم ضد آفتاب یک محصول آرایشی نیست، بلکه بخشی از مراقبت از پوست شما است زیرا کرم ضد آفتاب از پوست شما در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند. مثل یک سپر است آرایش شما همیشه بعد از روتین مراقبت از پوست شما می آید. برای روشن شدن همه چیز، همه چیز را در لیستی قرار می دهیم که در زیر جدول زیر نشان داده شده است.

در مورد استفاده از ضد آفتاب فقط دو نکته را باید به خاطر بسپارید.

تمام محصولات مراقبت از پوست باید قبل از ضد آفتاب استفاده شود
محصولات آرایشی بعد از ضد آفتاب عرضه می شوند

روتین مراقبت از پوست قبل از ضد آفتاب
پاک کننده
همیشه قبل از استفاده از هر گونه محصول مراقبت از پوست، ابتدا باید صورت خود را تمیز کنید. یک سکه پاک کننده را روی دست های تمیز فشار دهید. سپس هر گوشه صورت خود را به آرامی با حرکات دایره ای ماساژ دهید. خط مو، خط فک و اطراف بینی خود را فراموش نکنید. در آخر، آن را با آب فراوان بشویید تا جایی که اثری باقی نماند.

تونر
در مرحله بعد، تونر خود را دنبال کنید. تونر یک مایع آبکی است که پوست ما را دو برابر تمیز می کند و سطح pH پوست را بازیابی می کند. مقدار مناسبی از تونر را روی یک پد پنبه ای بریزید سپس به آرامی صورت خود را پاک کنید. اگر پوست خشکی دارید، می‌توانید یک لایه اضافی برای آبرسانی به آن بمالید.

اسانس/سرم
سوم از همه اسانس ها یا سرم های شماست. اسانس ها و سرم ها حاوی مواد فعال قوی هستند که برای مبارزه با مشکلات پوستی شما عمیقاً به پوست شما نفوذ می کنند. یک سرم به اندازه یک نخود باید برای کل صورت شما کافی باشد. اگر کافی نیست همیشه می توانید کم کم اضافه کنید.

کرم چشم
بعد از اسانس یا سرم، اگر کرم دور چشم دارید بزنید. کرم دور چشم یک مرطوب کننده هدفمند است که به طور خاص برای چشمان شما فرموله شده است. پوست اطراف چشم‌ها ظریف‌تر از سایر قسمت‌های صورت است، اگر از محصولات نامناسب دور چشم استفاده کنید، ممکن است دچار میلیا، قرمزی یا بثورات بشوید. شما فقط به یک کرم دور چشم به اندازه یک نخود برای هر دو چشم خود نیاز دارید. هنگام استفاده از کرم دور چشم در اطراف دور چشم خود بسیار ملایم باشید.

بازگشت به لیست